BU HARİKA FIRSATI KAÇIRMAMAK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLA 👇🏻

PROFESYONEL FUTBOL SCOUTLARI BİRLİĞİ

FUTBOLDA SCOUTINGİN ADRESİ

Profesyonel Futbol Scoutları Birliği (PFSA); İngiltere merkezli olup İngilizce, Türkçe ve Arapça dillerinde scouting ve analiz kursları veren, alanında uluslararası çapta lider bir eğitim kurumudur. 2010 yılında, Manchester United bünyesinde scout olarak görev yapan David Hobson ve arkadaşları tarafından kurulan PFSA; bir birlik olarak scoutları uluslararası seviyede temsil etmekte, tüm futbol paydaşlarıyla iş birlikleri geliştirerek scoutların eğitimleri ve tecrübe kazanmaları için çalışmakta ve scouting alanında kalite standartlarını yükseltmeyi hedeflemektedir.

Independent Sport, Guardian, Metro, Goal, BBC Radio, Training Ground Guru, Sky Sports ve BBC gibi dünyaca tanınmış yayın kuruluşları tarafından hakkında övgüyle bahsedilmiş, küresel anlamda scouting eğitimleri denilince ilk akla gelen platformdur.

PFSA ailesi olarak; hem bu alanda profesyonel çalışmalara yeni başlamak isteyen hem de geçmiş tecrübesi bulunan scout, analist ve antrenörlere eğitim verme konusunda yetkin ve donanımlıyız.

Ryan Giggs, Shaun Goater, Andy Howe, Paulo Araujo, Timon Pauls, Kelechi Iheanacho, Asmir Begović gibi çok sayıda dünyaca tanınmış yönetici, scout, antrenör ve futbolcu kurslarımıza katılarak sertifika almışlar ve PFSA eğitimleri hakkında övgü dolu sözler söylemişlerdir. Tüm referanslarımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.

PFSA günümüzde scouting, rakip analizi, futbolda veri analizi, performans analizi ve kadın futbolunda scouting gibi birçok alanda profesyonel düzeyde eğitimler vermektedir.

Eğitim sahasının dışında PFSA; futbolcu seçmeleri, danışmanlık ve ‘Scouting Network’ projeleriyle mezunlarına scouting tecrübesi kazandırma gibi çeşitli alanlarda da faaliyet yürütmektedir.

PFSA, Türkiye’deki eğitim faaliyetlerine Ağustos 2021’de başlamıştır. Bugüne kadar ücretsiz eğitimlerimiz dahil scouting ve analiz kurslarımıza 12 binin üzerinde kursiyerimiz katılmıştır. Çok sayıda mezunumuz profesyonel kulüplerde çeşitli görevlerde çalışmaya başlamışlardır.

PFSA Türkiye olarak amacımız; tüm eğitim ve faaliyetlerimizi Türkiye’ye aynı kalite standartlarında taşımak ve böylece ülke futbolunun scouting alanındaki gelişimine katkıda bulunabilmektir.