BU HARİKA FIRSATI KAÇIRMAMAK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLA 👇🏻

PFSA SCOUTING kursunda konuk konuşmacılar

PFSA, uzun yıllar içinde, futbolda scouting ve yetenek keşfi konusunda pek çok konuşmacıyı konuk etmiş ve sektöre dair bilgi ve deneyimlerini aktarmalarını sağlamıştır. Bu konuklar arasında, Manchester City yardımcı antrenörü Mike Phelan’dan Salford City futbol direktörü ve Class of ’92’dan Chris Casper’a, kuruluşumuzun kurucusu David Hobson’dan Manchester City akademi antrenörü ve baş eğitmenimiz Mustafa Alper Avcı’ya kadar birçok isim bulunmaktadır. Aşağıda, PFSA socuting kurslarına gönüllü konuşmacı olarak katılım sağlayan ve içeriklerimizin kalitesini kanıtlayan isimlerden oluşan kesite ulaşabilirsiniz. 

Mike Phelan

MANCHESTER UNITED YARDIMCI ANTRENÖRÜ

Mike Phelan, Sir Alex Ferguson ile birlikte uzun ve başarılı yıllar geçirmiş bir Manchester United efsanesidir. 

Mike, hem Manchester United kariyeri hem de Sensible Soccer adındaki yeni futbol girişimi hakkında bilgi vermek için PFSA Level 2 scouting kursuna katıldı. 

Kursta Mike’a, futbolda yetenek gelişimi alanında yüksek lisans derecesine sahip olan ve Sensible Soccer girişiminde ortağı olan Dave Shorrocks eşlik etti. 

Lee Maybury

STOKE, BURNLEY VE PORTSMOUTH ESKİ ŞEF SCOUTU

Lee Maybury, Premier Lig ve Championship seviyesinde, A takım akademilerinde 14 yılı aşkın scouting deneyimine sahip bir isim. Eski bir futbolcu olmanın ötesinde, iş dünyasında 20 yılı aşkın bir süre yönetici
pozisyonunda çalıştığından, scoutinge geleneksel yollardan girmedi. Burnley ve Plymouth kulüplerinde yarı zamanlı olarak çalıştıktan sonra, Portsmouth, tekrar Burnley ve son olarak Stoke kulüplerinde şef scout olarak görev yaptı. İlk kez Burnley kulübünde rakip analizi görevinde bulunurken kullandığı not alma alışkanlığını hala devam ettiriyor. Yazılı bir not alma yönetimi yerine, maçlara giderken yanında bulundurduğu ses kayıt cihazına, izlediklerini sözlü olarak not ediyor. Devamında bu sesli notları deşifre ederek yazılı raporunun temelini bu yolla
oluşturuyor.

Richard Bredice

BURNLEY FC A TAKIM ANALİSTİ VE MANCHESTER CITY ESKİ A TAKIM ANALİSTİ

Şu an Burnley kulübünde A takım analisti olarak çalışmakta olan Richard Bredice’e, o dönem Manchester City kulübünde çalışan teknik adam Vincent Kompany tarafından teklif götürülmüştü. Manchester City dönemi sonrası ise Anderlecht kulübünde görev yapmıştı. Ayrıca kuruluşumuzun bir üyesi olan Richard Bredice, kurslarımıza katılarak içerik ve kursların gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.  

David Hobson

PROFESYONEL FUTBOL SCOUTLARI BİRLİĞİ (PFSA) KURUCUSU

Kuruluşumuzun kurucusu David Hobson, kursumuza konuk olarak katılarak PFSA’in kuruluşundan bugününe yolculuğuna ve bundan sonraki hedeflerine dair bilgiler aktarırken, kursiyerlerimizin sorularını yanıtladı.

Mustafa Alper Avcı

MANCHESTER CITY AKADEMİ ANTRENÖRÜ & PFSA TÜRKİYE BAŞ EĞİTMENİ

Ülkemizde uzun yıllar çeşitli kademelerde teknik adamlık deneyimi bulunan Pro Lisans sahibi teknik adam Mustafa Alper Avcı, bugünlerde İngiliz devi Manchester City akademisinde antrenör olarak görev yapıyor. 

Aynı zamanda eğitimlerimizde baş eğitmen olarak bulunan Avcı, bugüne kadar birçok kursiyerimize deneyimlerini aktararak, kayser önerilerinde bulunarak birçok kursiyerimize önemli katkı sağladı.

Irfan Kawri

İNGİLTERE FUTBOL FEDERASYONU (FA) ANTRENÖR MENTÖRÜ

Daha önce Burnley FC kulübünde 1 yıla yakın akademi antrenörlüğü de yapan İrfan Kawri, halen İngiltere Futbol Federasyonu’nda antrenör mentörü olarak yeni antrenörlerin yetişmesine katkı sağlıyor.

Kawri, kursumuza katılım sağlayarak deneyimlerini aktardı.

Serkan Akkoyun

futbol yorumcusu ve yazar

Ülkemizde, futbol medyasında çeşitli kuruluşların ekranlarında gördüğümüz ve “Bi Dünya Futbol” ve “Bi Memleket Futbol” kitaplarının yazarı Serkan Akkoyun, kurslarımıza katılım sağlayarak yorum ve önerilerini aktardı.

Salih Oğuz

ajax scoutu

Ajax kulübünde scout olarak çalışan Salih Oğuz, kursumuza katılarak scoutluk ile ilgili deneyimlerini paylaştı.

Emre Özcan

futbol yorumcusu

Futbol dünyasının tanıdık yüzlerinden Emre Özcan, eğitim programımıza katılım sağlayarak kursiyerlerimizin sorularını yanıtladı, ülkemiz ve dünya futbolunda taktik/teknik noktasında futbolun değişim ve dönüşümüne dair düşüncelerini paylaştı.