MUHTEŞEM YAZ KAMPANYASINI KAÇIRMA!

PFSA20 KODUYLA %20 İNDİRİMLİ FİYATLAR İÇİN SON;

Gün
Saat
Dakika
Saniye

sıkça sorulan sorular

Tüm sorularınıza buradan yanıt bulabilirsiniz. Endişelenmeyin, daha fazla yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yine sizin için buradayız. Etkin canlı destek hattımız aracılığıyla ya da pfsaturkiye@thepfsa.co.uk adresine göndereceğiniz e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her an size yardımcı olmak için buradayız!

PFSA KİMDİR?

PFSA olarak bilinen Profesyonel Futbol Scoutları Birliği, resmi olarak futbol scoutları olarak tanınan futbolda yetenek keşfi profesyonellerine, dünya çapında temsil ve destek sağlamak için kurulmuş dernek tabanlı bir kuruluştur.

Birçok hizmetin yanı sıra, futbolda yetenek keşfi eğitimi, Birleşik Krallık’ın en büyük scouting ağlarından birine erişim, danışmanlık hizmeti ve Birleşik Krallık’ta Futbol Denemeleri gibi birçok hizmeti sunuyoruz. 

Ayrıca üyelerimizin temsiline katkıda bulunmak ve üyelerimize destek sağlamak için futbolun yönetim organlarıyla sık sık irtibat kuruyor ve onlarla birlikte çalışıyoruz.

NASIL PFSA ÜYESİ OLABİLİRİM?

PFSA üyesi olmak oldukça basittir ve yalnızca birkaç dakikanızı alır. Nasıl kayıt olacağınıza dair ayrıntılar ve ihtiyaç duyacağınız belgeler hakkında bilgi almak için lütfen “Üyeler” sayfamıza tıklayın. 

NASIL PROFESYONEL FUTBOL SCOUTU OLABİLİRİM

Profesyonel bir futbol scoutu olarak çalışabilmek için, en az Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Kurallar, yeni Elit Oyuncu Performans Planı (EPPP) ile değişmeye başlıyor. Nasıl profesyonel bir futbol scoutu olabileceğinize dair geniş açıklamalara ulaşabileceğiniz bir sayfamız bulunuyor. Bu sayfa, diğer sorularınıza da yanıt bulmanızı sağlayacaktır. 

FUTBOLDA YETENEK KEŞFİ SERTİFİKASINA SAHİP DEĞİLSEM PFSA ÜYESİ OLABİLİR MİYİM?

Maalesef olamazsınız. PFSA, yetenek keşfi alanındaki eğitim seviyesini artırarak, futbolda scouting standardını yükseltmek için kurulmuştur. Bir sertifikaya sahip değilseniz, eğitim bölümümüze tıklayarak kurs portföyümüzü inceleyebilirsiniz. 

PFSA YURT DIŞINDA FAALİYET GÖSTERİYOR MU?

Evet, yurt dışında da faaliyet gösteriyoruz. PFSA, Amerika Birleşik Devletleri’nde MLS dahil olmak üzere, yurt dışından birçok futbol yönetim organıyla çalışmaktadır. ABD’de scouting şefleri ve batı-doğu konferans kulüplerinin yöneticilerinin de dahil olduğu seçilmiş delegasyonlara, seviye 2 ve seviye 3 scouting kurslarımızı sunduk. Ayrıca Avrupa, Afrika, Asya, Avustralya ve yine ABD’de kurslar düzenledik.