BU HARİKA FIRSATI KAÇIRMAMAK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLA 👇🏻

PFSA SEVİYE 2
FUTBOLDA YETENEK KEŞFİ

Sektör StandardıNDA SERTİFİKASYON ve BİRLEŞİK Krallık'ta ve yurt dışında, öncü Futbolda yetenek keşfİ kursu.

Hem Birleşik Krallık hem de yurt dışındaki, en iyi ve orijinal yetenek keşfi programı! Uluslararası alanda oldukça güçlü tanınmışlığa sahip PFSA Seviye 2 Yetenek Keşfi kursu, dünyanın en önemli video analiz platformlarından Wyscout resmi onayına sahiptir. 

Sektörde öncü olan PFSA Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi kursumuz, kuruluşumuz tarafından, uluslararası geçerliliğe sahip CPD onayına sahip olarak sertifikalandırılmış, en popüler kursumuzdur. PFSA Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi kursu, içlerinde eski profesyonel futbolcu, akademi şef scoutlarının da olduğu birçok isim tarafından, bu alanda kendilerini geliştirmek için tercih edilmiş ve futbol dünyasındaki birçok elit kulübün scouting analiz yazılımı sağlayıcısı Instat tarafından onaylanmış tek kurstur.   

Bu alanda hizmet veren diğer seçeneklerin aksine, PFSA Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi kursu, Premier Lig’in en elit futbol scoutları tarafından hazırlanmıştır ve yine bu elit isimlerce verilmektedir. 

Kullanıcılarımızdan gelen yoğun talep üzerine, PFSA Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi kursunu %100 çevrim içi olarak sunacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Kullanıcılarımızla iletişim kurarak kursların tarihlerini bildireceğiz. Siz de dünyanın birçok noktasından futbol scoutlarıyla bağlantı kurabilir, yurt dışındaki bağlantılarınızı genişletebilir ve futbol scoutu olarak yolculuğunuzu başlatabilirsiniz.

Kurslarımıza katılım sağlayan bazı kulüpler şunlardır: Manchester City, Manchester United, Chelsea, Arsenal, AFC Bournemouth, FC Bayern Munich, FC Barcelona, Real Madrid, Celtic, Aberdeen, Stoke City, Burnley, Bolton Wanderers, Tottenham Hotspur, Coventry, Bury, Reading, Blackpool ve çok daha fazlası. 

Ayrıca, Amerika, Avustralya, Kamboçya, Meksika, Portekiz, Polonya, Suudi Arabistan, Nijerya, Kolombiya, Brezilya, Kıbrıs, İskoçya, İrlanda, Fransa, Avusturya, Hollanda, Danimarka, İtalya, Almanya, Cebelitarık, Türkiye, Litvanya gibi ülkeler ve dünyanın birçok ülkesinden genç ve deneyimli birçok isim futbol scoutu kurslarımıza katılım sağladı. 

PFSA Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi, akredite bir sertifika sağlamasının yanı sıra, hem bu alanda kendini geliştirmek ve ilerlemek isteyen futbol scoutu adayları hem de yetkinliklerini artırmak isteyen futbol scoutları için fırsat sunar. 

MODÜL İÇERİĞİ:

KAZANIMLAR:

destek ve deneyİm

PFSA Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi sertifikasına sahip tüm kursiyerlerimiz, PFSA Scouting Network ağına katılım hakkına sahiptir. Bu network ağı, lig içinden ve dışından birçok kulüple iş birliği içinde olan ve Birleşik Kralık’ın en büyük, bağımsız ve aktif scouting havuzudur. Sertifikayı edindikten sonra, bu network bünyesinde, Championship seviyesine kadar bireysel analiz ve maç analizi görevleri üstlenebilirsiniz. Bu yolla network içindeki kulüplere scouting yetkinliğinizi sergileme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca birçok kulüp scout istihdamında bu havuzdan işe alımlar yapmıştır.

AĞINIZI KURUN VE YENİ BAĞLANTILAR OLUŞTURUN

PFSA Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi kursu sırasında çevrimiçi yollarla (Zoom platformu aracılığıyla), ağınızı güçlendirme ve yeni bağlantılara sahip olmak adına dünyanın birçok noktasından genç ya da deneyimli birçok futbol scoutu ile tanışma imkanına sahip olacaksınız. Son çevrim içi kurslarımızdan birkaçında, Orlando City SC, New York Red Bulls, FC Dallas, Brighton, Liverpool, Juventus, Blackpool FC kulüplerinden temsilcilerin yanı sıra, AJAX, Auckland City, Sheffield Wednesday, Hibernian, Cambridge United, Sharjah FC, Dubai City, Leicester City, Huddersfield Town, Crystal Palace, Rangers, Melbourne Victory, PSG, Chesterfield, Swindon, PSV Eindhoven, DC United ve Tottenham gibi kulüpleri ağırlama şansına sahip olduk. 

KONUK KONUŞMACILAR

PFSA eğitimlerinin kalitesinin kanıtı olarak, sektörde uzman birçok isim seviye 2 kurslara katılarak katkı sundu. 

Baş eğitmenimiz ve Manchester City akademi antrenörü Mustafa Alper Avcı, Uşakspor sportif direktörü ve Fenerbahçe eski akademi scoutu Serhat Pekmezci, Ajax scoutu Salih Oğuz, Trabzonspor maç ve performans analisti Caner Erol, futbol yorumcusu Emre Özcan, PFSA kurucusu David Hobson, İngiltere Futbol Federasyonu antrenör mentörü Irfan Kawri gibi sektörde uzman isimlere  sorular yönelterek, tecrübelerinden yararlanma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu olanaklara yalnızca Seviye 2 Futbolda Yetenek Keşfi kurs programına katılarak erişebilirsiniz.

 

Wyscout

Üst düzey liglerden kulüpler tarafıdan sıklıkla kullanılan video analiz platformu Wyscout ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu küresel platformdan aldığımız destek ile birçok veritabanına erişerek teorik bilgilerden faydalanıyor, içerikler oluşturabiliyoruz.

REFERANSLAR

PFSA, hem yurt dışı hem de Birleşik Krallık’ta, futbolda yetenek keşfi (scouting eğitimi) alanında, sektöründe lider bir kuruluştur. Tüm geribildirimlerinizi değerli görüyor ve üyelerimize sunduğumuz hizmetleri daima geliştirmeye gayret etmekten gurur duyuyoruz. Aşağıda; Ryan Giggs, Yalçın Koşukavak, Serkan Akkoyun, Harun Gündüz, Yağız Çekem, Adnan Örnek, Caner Erol ve en önemlisi, kulüplerinde ve futbol dünyasında, yetenek keşfinin önemi ve gelişiminde etkili olmuş akademi hocaları, altyapı sorumluları ve futbol scoutları gibi PFSA’in çeşitli üye tabanlarından gelen referanslara ulaşabilirsiniz.

Tüm referanslarımız için tıklayın.

Güvenle Öğrenin: Üniversiteler Tarafından Onaylanmış İçerik

PFSA’in Scouting ve Analiz portföyü birçok üniversite tarafından resmi olarak onaylanmıştır. Birleşik Krallık ve yurt dışındaki en seçkin futbol kulüplerinin sertifika edinmesini sağladık. Wembley, Inter Miami, Red Bull Arena ve Avustralya MCG gibi dünyanın en ikonik spor mekanlarından bazılarında kampüsleri bulunan UCFB | GIS de dahil olmak üzere, binlerce öğrencinin tüm portföyümüze erişimini sağlıyoruz. İçeriğimizin güvenilirliğinden ve alanında uzman isimler tarafından sunulduğundan emin olabilirsiniz!

Frequently Asked Questions

KURSLARIMIZ KİM TARAFINDAN VERİLİYOR?

Halihazırda sektörde görevlerde bulunan isimler de dahil, alanında uzman birçok eğitmen eğitimlerimizde katkı sağlamaktadır. Seçeceğiniz takvime bağlı olarak eğitmenler de değişiklik gösterebilir. Seviye 2 kurslarımız Zoom platformu üzerinden icra edildiğinden, interaktif bir kurstur ve sorular yöneltebilir, ekip çalışmalarında bulunabilirsiniz. 

KURSUMUZ KAÇ OTURUMDAN OLUŞUYOR?

1. Oturum (Modül 1-2), 2. oturum (Modül 3-4) ve final oturumu (Modül 5) olmak üzere üç oturumdan oluşmaktadır.

SCOUTLAR İLE ÇEVRİM İÇİ AĞ KURABİLECEK MİYİM?

Evet kurabilirsiniz. PFSA Scouting Network aracılığıyla birçok futbol scoutu ile aynı havuz içinde bulunarak ağlar kurabilirsiniz.

PFSA SCOUTING NETWORK'E ERİŞEBİLECEK MİYİM?

Evet erişebileceksiniz. Birleşik Krallık’ın en büyük scouting ağı, PFSA Scouting Network ağına erişim sağlayabilirsiniz.

HANGİ MAÇLARI ANALİZ EDECEĞİZ?

Canlı maç takipeleri küresel pandemi süreci nedeniyle aksasa da iş birliği içinde olduğumuz video analiz platformu InStat üzerinden üyelerimiz iki haftalık erişim hakkı kazanarak maç ve bireysel analizler yapabilecekler.

TECRÜBEM YOK ANCAK FUTBOL SCOUTU OLARAK KARİYER YAPMAK İSTİYORUM. SEVİYE-2 KURSA KATILABİLİR MİYİM?

Evet katılabilirsiniz. PFSA Seviye 2 kursları hem mesleğe adım atmak isteyenler hem de tecrübeli scoutlar için geliştirilmiştir. Kursun size katacağı şeylerden biri de farklı bakış açılarına sahip olmaktır.

SEVİYE-2 KURSUNA ERİŞEBİLMEK İÇİN SEVİYE-1 KURSU TAMAMLAMIŞ OLMAK GEREKİYOR MU?

Hayır gerekmiyor. Seviye 2 kursa katılmak için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır. Seviye 1 kurs içerikleri zaten seviye 2 kurslarında daha derinlemesine işlenmektedir.

YURT DIŞINDAN BU KURSU ALABİLİR MİYİM?

Evet alabilirsiniz. Bu sertifika, kuruluşumuz tarafından uluslararası çapta tanınan bir sertifikadır. Yurt dışındaki birçok futbol scoutundan en çok aldığımız soru, kursu online olarak hangi takvim aralığında açacağımız sorusudur.